اخیرا یک گوشی گلکسی S8 سامسونگ که از پردازنده اگزینوس ۸۸۹۵ استفاده می کند با اپلیکیشن Geekbench مورد آزمایش قرار گرفته است. این گوشی توانسته بالاترین امتیاز در بخش پردازش چند هسته ای را از آن خود کند.

برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید.

گوشی های گلکسی S8 و گلکسی +S8 سامسونگ در حال حاضر جزو بهترین دستگاه های اندرویدی موجود در بازار محسوب می شود. هر مدل از این گوشی ها خود دارای دو نسخه متفاوت با تراشه های متفاوت است. مدل های عرضه شده در بازار آمریکا از پردازنده ۸ هسته ای اسنپ دراگون ۸۳۵ به همراه پردازنده گرافیکی آدرنو ۵۴۰ بهره می برد.  سایر مدل ها با تراشه اختصاصی اگزینوس ۸۸۹۵ سامسونگ عرضه می شود که یک پردازنده ۸ هسته ای بوده و دارای پردازنده گرافیکی Mali-G71 MP20 است.

امروز یک مدل از گلکسی S8 که از تراشه اگزینوس ۸۸۹۵ استفاده می کند با استفاده از Geekbench مورد آزمایش بنچمارک گیری قرار گرفت که موفق شد در بخش پردازش چند هسته ای به امتیاز بی نظیر ۷۱۰۱ دست پیدا کند. این امتیاز بالاترین میزانی است که تا به حال در یک گوشی هوشمند ثبت شده است. اما امتیاز این پردازنده در بخش تک هسته ای به هیچ وجه به بالاترین امتیاز ثبت شده نزدیک نبود.

پردازنده اگزینوس ۸۸۹۵ با فرایند ۱۰ نانومتری FinFET تولید شده است. به کارگیری چنین فناوری در ساخت این تراشه به آن معنی است که این تراشه در زمینه عملکرد و مصرف انرژی حرف اول را می زند. از آنجایی که زیبایی ظاهری هر گوشی هوشمند با چشمان کاربران سنجیده می شود، راهی برای مقایسه زیبایی در طراحی گوشی ها وجود ندارد. ولی در بخش هایی مثل عملکرد، می توان با استفاده از تست بنچمارک، به راحتی عملکرد گوشی ها را با یکدیگر مقایسه نمود.