طرح‌ریزی رویای جدید ایلان ماسک توسط یک ایرانیایلان ماسک در شرکت Neuralink که به تازگی به مجموعه خود اضافه کرده است، مغز انسان را به کامپیوتر متصل می‌کند. جالب است که بدانید پایه‌گذار این ایده یک ایرانی بوده است.

 مجله علمی تکنولوژی ریویو نوشت: چندی پیش بود که ماجراجوی میلیاردر دنیای فناوری یعنی ایلان ماسک شرکت جدید و متفاوتی را با نام Neuralink پایه گذاری کرد. وی قصد دارد در Neuralink ایده‌‌ی شگفت انگیز اتصال مغز انسان به کامپیوتر را محقق سازد.

ایلان ماسک که در چند ماه اخیر و در ادامه‌ی موفقیت‌هایش در شرکت فضایی اسپیس ایکس، مجموعه خودروسازی تسلا، SolarCity و Hyperloop خبر ساز شده بود، اکنون قصد دارد تا این موفقیت‌ها را در شرکت جدیدش ادامه دهد.

در حالی که خبرهای مربوط به این ایده در محافل علمی انتشار می‌یابد، نام پدرام محسنی نیز به گوشی می‌رسد. وی یک محقق و مهندس برق در اوهایو آمریکا است.

پدرام محسنی در ژانویه گذشته عنوان Neuralink را به ایلان ماسک فروخت. محسنی از محققان دانشگاه کیس وسترن رزرو آمریکا می‌باشد که به اتفاق یکی از همکارانش در سال ۲۰۱۵ استارتاپی را با نام تجاری Neuralink پایه گذاری کردند.

آنها دستگاهی را تولید می‌کنند که قادر است به افراد که دارای جراحات مغزی هستند، کمک کند. ولی این دو محقق نتوانستند در جذب سرمایه گذار برای این فناوری موفق شوند، تا زمانی که با پیشنهاد خرید عنوان شرکتشان مواجه گردیدند، آن دو این پیشنهاد را قبول کردند ولی اطلاع نداشتند که خریدار Elon Musk است که بر اساس گزارش نشریه معتبر فوربس ارزش خالص دارایی وی مبلغی درحدود ۱۴.۷ میلیارد دلار می‌باشد

پدرام محسنی در اینباره گفت: ایلان ماسک با ما وارد مذاکره شد و در حال حاضر وی مالک قانونی Neuralink است. نشریه تکنولوژی ریویو در این مورد نوشت این محقق ایرانی نه تنها احساس بدی در مورد این معامله ندارد بلکه هیجان زده نیز است.